CLS4D18-5R0NC
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLS4D18-5R0NC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLS4D18-5R0NC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 5UH 1.8A 145 MOHM SMD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Shielding:Unshielded
Series:CLS4D18
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:5µH
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:5µH Unshielded Inductor 1.8A 145 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):145 mOhm Max
Current Rating:1.8A
Current - Saturation:960mA