CLPFL-0070-BNC
Crystek Corporation
CLPFL-0070-BNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLPFL-0070-BNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLPFL-0070-BNC
Manufacturer Crystek Corporation
Description FILTER LOW PASS 70MHZ BNC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 7 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.550" Dia x 2.590" W (13.97mm x 65.79mm)
Series:-
Ripple:-
Packaging:Bulk
Package / Case:BNC In-Line Module
Other Names:744-1737
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Frequency:70MHz