CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3
Cree
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3 |
|---|---|
| Manufacturer | Cree |
| Description | LED RGB 4PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 12800 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.161 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | - |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 622nm Red, 528nm Green, 468nm Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.9V Red, 3V Green, 3V Blue |
| Viewing Angle: | - |
| Supplier Device Package: | 4-PLCC |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 1.60mm W |
| Series: | CLMUC-FKA |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, J-Lead |
| Other Names: | CLMUC-FKA-CL91B1L51BB7C3C3 CLMUC-FKA-CL91B1L51BB7C3C3-ND |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 5A (24 Hours) |
| Millicandela Rating: | 68mcd Red, 135mcd Green, 27mcd Blue |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lens Transparency: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 1.19mm |
| Lens Color: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 1.10mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Red, Green, Blue (RGB) 622nm Red, 528nm Green, 468nm Blue LED Indication - Discrete 1.9V Red, 3V Green, 3V Blue 4-SMD, J-Lead |
| Current - Test: | 5mA Red, 5mA Green, 5mA Blue |
| Configuration: | Common Anode |
| Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3, use the request quote form to request CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3.The price and lead time for CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CLMUC-FKA-CL81C1L51BB7C3C3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


