CLLG1AX7R0J225M085AC
TDK Corporation
CLLG1AX7R0J225M085AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLLG1AX7R0J225M085AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLLG1AX7R0J225M085AC
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CLL
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-10539-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Multi-Terminal)
Failure Rate:-
Detailed Description:2.2µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:2.2µF