CLL5X474MR3NLNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CLL5X474MR3NLNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLL5X474MR3NLNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLL5X474MR3NLNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 0.47UF 4V X6S 0204
(In US Dollars)
10000 pcs20000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.014" (0.35mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0204 (0610 Metric)
Other Names:1276-1779-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Reverse Geometry)
Detailed Description:0.47µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0204 (0610 Metric)
Capacitance:0.47µF