CL31F104ZACNBND
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL31F104ZACNBND with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CL31F104ZACNBND with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CL31F104ZACNBND |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics America, Inc. |
| Description | CAP ARRAY 0.1UF 25V Y5V 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.057 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | CL |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Number of Capacitors: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Dielectric Material: | Ceramic |
| Detailed Description: | 0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 25V Y5V (F) 1206 (3216 Metric) |
| Circuit Type: | Isolated |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CL31F104ZACNBND, use the request quote form to request CL31F104ZACNBND pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CL31F104ZACNBND.The price and lead time for CL31F104ZACNBND depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CL31F104ZACNBND.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
