CL21B472KBANNNL
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL21B472KBANNNL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21B472KBANNNL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21B472KBANNNL
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
(In US Dollars)
300000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:4700pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:4700pF