CL21B471KBANNND
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL21B471KBANNND
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21B471KBANNND with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21B471KBANNND
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 470PF 50V X7R 0805
(In US Dollars)
100000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:470pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:470pF