CL21B223KC6WPNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL21B223KC6WPNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21B223KC6WPNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21B223KC6WPNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1276-6821-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Open Mode
Detailed Description:0.022µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.022µF