CL10Y104MR5NJNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL10Y104MR5NJNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL10Y104MR5NJNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL10Y104MR5NJNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 0.1UF 4V X7S 0603
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 276 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X7S
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:1276-2387-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Multi-Terminal)
Detailed Description:0.1µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.1µF