CL10C7R5CB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL10C7R5CB8NNNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL10C7R5CB8NNNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL10C7R5CB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:1276-2338-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:7.5pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:7.5pF