CL10B105KP8NFNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL10B105KP8NFNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL10B105KP8NFNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL10B105KP8NFNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 1UF 10V X7R 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:1276-1945-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:1µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:1µF