CKR23BX333KS-LL
Buy CKR23BX333KS-LL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CKR23BX333KS-LL
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.033UF 100V BX 2-DIP
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Series:Military, MIL-PRF-39014, CKR23
Package / Case:2-DIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Features:-
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:0.033µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 2-DIP
Capacitance:0.033µF