CKR22CG332KM-LL
Buy CKR22CG332KM-LL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CKR22CG332KM-LL
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 3300PF 50V NP0 2-DIP
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Package / Case:2-DIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)
Height - Seated (Max):0.175" (4.45mm)
Features:-
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:3300pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2-DIP
Capacitance:3300pF