CKR22CG222FR-LL
Buy CKR22CG222FR-LL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CKR22CG222FR-LL
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 2200PF 100V NP0 2-DIP
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Series:Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Package / Case:2-DIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)
Height - Seated (Max):0.175" (4.45mm)
Features:-
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:2200pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2-DIP
Capacitance:2200pF