CKR22BX153KR-LL
AVX Corporation
CKR22BX153KR-LL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CKR22BX153KR-LL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CKR22BX153KR-LL
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.015UF 50V BX 2-DIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Series:Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Ratings:-
Packaging:Tube
Package / Case:2-DIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)
Height - Seated (Max):0.175" (4.45mm)
Features:-
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:0.015µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 2-DIP
Capacitance:0.015µF