CJT80056RJJ
Buy CJT80056RJJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT80056RJJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 56 OHM 5% 800W
(In US Dollars)
12 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:15.748" L x 2.402" W (400.00mm x 61.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:56 Ohms
Power (Watts):800W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:2-1879474-2
2-1879474-2-ND
Height - Seated (Max):2.323" (59.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:56 Ohms ±5% 800W Wirewound Chassis Mount Resistor