CJT2001R0JJ
Buy CJT2001R0JJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT2001R0JJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 1 OHM 5% 200W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:6.496" L x 2.362" W (165.00mm x 60.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:1 Ohms
Power (Watts):200W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1879470-1
1879470-1-ND
Height - Seated (Max):1.181" (30.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1 Ohms ±5% 200W Wirewound Chassis Mount Resistor