CJT15022RJJ
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CJT15022RJJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT15022RJJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 22 OHM 5% 150W
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:8.465" L x 1.575" W (215.00mm x 40.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:22 Ohms
Power (Watts):150W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1-1879469-7
1-1879469-7-ND
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Style:Wire Leads
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:22 Ohms ±5% 150W Wirewound Chassis Mount Resistor