CJT1202R2JJ
Buy CJT1202R2JJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT1202R2JJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 120W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:7.480" L x 1.575" W (190.00mm x 40.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:2.2 Ohms
Power (Watts):120W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1879468-5
1879468-5-ND
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2.2 Ohms ±5% 120W Wirewound Chassis Mount Resistor