CJT1003R9JJ
Buy CJT1003R9JJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT1003R9JJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 100W
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:6.496" L x 1.575" W (165.00mm x 40.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:3.9 Ohms
Power (Watts):100W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1879467-8
1879467-8-ND
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 Ohms ±5% 100W Wirewound Chassis Mount Resistor