CJT100012RJJ
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CJT100012RJJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT100012RJJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 12 OHM 5% 1000W
(In US Dollars)
12 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:15.748" L x 1.969" W (400.00mm x 50.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:12 Ohms
Power (Watts):1000W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1-1879475-4
1-1879475-4-ND
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Style:Wire Leads
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):4.213" (107.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:12 Ohms ±5% 1000W Wirewound Chassis Mount Resistor