CIR06LCFZ-24A-25S-F80
Buy CIR06LCFZ-24A-25S-F80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIR06LCFZ-24A-25S-F80
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG FMALE 25POS CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:200VAC, 250VDC
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-A25
Packaging:Bulk
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:25
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:25 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:13A