CIR06G2-22-23S-F80
Buy CIR06G2-22-23S-F80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIR06G2-22-23S-F80
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG FMALE 8POS SILVR CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-23
Packaging:Bulk
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:8
Ingress Protection:Environment Proof
Features:Backshell, Coupling Nut, Heat Shrink Adapter
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:23A