CIMR-V7AZ47P5
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIMR-V7AZ47P5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIMR-V7AZ47P5
Manufacturer Omron Automation & Safety
Description VARIABLE FREQUENCY DRIVE 460V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:-
Wattage - Load:7.5kW
Voltage - Supply:380 ~ 460VAC
Voltage - Load:460 V
Type:Module
Series:Varispeed J7
Other Names:CIMRV7AZ47P5
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
Number of Motors:1
Mounting Type:Chassis Mount
Motor Type:AC Motor
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:-
For Use With/Related Products:-
Features:-
Detailed Description:Variable Frequency Drive (VFD) 380 ~ 460VAC Supply 460 V Load