CIH02T5N1JNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CIH02T5N1JNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIH02T5N1JNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIH02T5N1JNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description FIXED IND 5.1NH 160MA 1.4OHM SMD
(In US Dollars)
400000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Shielding:Unshielded
Series:CIH02T
Ratings:-
Q @ Freq:2 @ 100MHz
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100MHz
Inductance:5.1nH
Height - Seated (Max):0.009" (0.22mm)
Frequency - Self Resonant:6GHz
Features:-
Detailed Description:5.1nH Unshielded Multilayer Inductor 160mA 1.4 Ohm Max 01005 (0402 Metric)
DC Resistance (DCR):1.4 Ohm Max
Current Rating:160mA