CHPFL-0080-BNC
Crystek Corporation
CHPFL-0080-BNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CHPFL-0080-BNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CHPFL-0080-BNC
Manufacturer Crystek Corporation
Description HIGH PASS FILTER 80.000MHZ BNC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 13 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)
Series:CHPFL
Ripple:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Inline, BNC Connection, F and M
Other Names:744-1743
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Frequency:80MHz Center