CGA9N2X7R2A335K230KA
TDK Corporation
CGA9N2X7R2A335K230KA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA9N2X7R2A335K230KA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CGA9N2X7R2A335K230KA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 3.3UF 100V X7R 2220
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.091" (2.30mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:CGA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Other Names:445-7939-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.3µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Capacitance:3.3µF