CGA7K1X7R3D471K130KA
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA7K1X7R3D471K130KA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CGA7K1X7R3D471K130KA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CGA7K1X7R3D471K130KA |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP CER 470PF 2KV X7R 1808 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.269 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Series: | CGA |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Other Names: | 445-13084-2 CGA7K1X7R3D471KT0Y0N |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 40 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 470pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) |
| Capacitance: | 470pF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CGA7K1X7R3D471K130KA, use the request quote form to request CGA7K1X7R3D471K130KA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CGA7K1X7R3D471K130KA.The price and lead time for CGA7K1X7R3D471K130KA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CGA7K1X7R3D471K130KA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
