CGA5H2X7R2A473K115AA
TDK Corporation
CGA5H2X7R2A473K115AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA5H2X7R2A473K115AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CGA5H2X7R2A473K115AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 901 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CGA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-5838-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:52 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.047µF