CFV206 32.000KDZSB
Citizen Finedevice Co., LTD.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFV206 32.000KDZSB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CFV206 32.000KDZSB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CFV206 32.000KDZSB |
|---|---|
| Manufacturer | Citizen Finedevice Co., LTD. |
| Description | CRYSTAL 32.0000KHZ 11PF T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | kHz Crystal (Tuning Fork) |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.075" Dia (1.90mm) |
| Series: | CFV-206 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Cylindrical Can, Radial |
| Other Names: | CFV206 32.000KDZSB-ND CFV20632.000KDZSB |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Load Capacitance: | 11pF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.244" (6.20mm) |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency: | 32kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 kOhms |
| Detailed Description: | 32kHz ±20ppm Crystal 11pF 50 kOhms Cylindrical Can, Radial |
| California Prop 65: | Warning Information WARNING: This product can expose you to chemicals including Nickel (Metallic) which is known to the State of California to cause cancer. For more information go to www.P65warnings.ca.gov. |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CFV206 32.000KDZSB, use the request quote form to request CFV206 32.000KDZSB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CFV206 32.000KDZSB.The price and lead time for CFV206 32.000KDZSB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CFV206 32.000KDZSB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
