CFR2WSJR-73-200K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFR2WSJR-73-200K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFR2WSJR-73-200K
Manufacturer Yageo
Description RES 5% 2W AXIAL
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ -500ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:CFR
Resistance:200 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:200 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film