CFR16J220K
AMP Connectors / TE Connectivity
CFR16J220K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFR16J220K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFR16J220K
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 220K OHM 1/4W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ -700ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)
Series:CFR16, Neohm
Resistance:220 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Other Names:4-1623927-8
4-1623927-8-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:220 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film