CFR100JT-52-3K3
Buy CFR100JT-52-3K3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFR100JT-52-3K3
Manufacturer Yageo
Description RES 5% 1W AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-350/ +350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:CFR
Resistance:3.3 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:-
Detailed Description:3.3 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film