CFR100JR-73-33K
Buy CFR100JR-73-33K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFR100JR-73-33K
Manufacturer Yageo
Description RES 5% 1W AXIAL
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-350/ +350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:CFR
Resistance:33 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:-
Detailed Description:33 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film