CFR-50JR-52-100K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFR-50JR-52-100K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFR-50JR-52-100K
Manufacturer Yageo
Description RES 5% 1/2W AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ -700ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:CFR
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:100 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film