CFR-25JR-52-3R9
Yageo
CFR-25JR-52-3R9
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFR-25JR-52-3R9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFR-25JR-52-3R9
Manufacturer Yageo
Description RES 3.9 OHM 1/4W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-350/ +500ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:CFR
Resistance:3.9 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:3.9QTR
3E9 CR-1/4W-T 5%
CFR-25JR 3R9
CFR-25JR-3R9
CFR-25JR-523R9
CFR25JR523R9
CR-25-R-3.9
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film