CFR-12JB-52-3R9
Yageo
CFR-12JB-52-3R9
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFR-12JB-52-3R9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFR-12JB-52-3R9
Manufacturer Yageo
Description RES 3.9 OHM 1/6W 5% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 462 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-350/ +500ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:CFR
Resistance:3.9 Ohms
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:3.9E
3.9EBK
3E9 CR-1/8W-B 5%
CFR-12JB 3R9
CFR-12JB-3R9
CFR-12JB-523R9
CFR12JB523R9
CR-12-B-3.9
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 Ohms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Carbon Film