CFM12JT18R0
Stackpole Electronics, Inc.
CFM12JT18R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFM12JT18R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFM12JT18R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 18 OHM 1/2W 5% CF MINI
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
Series:CFM
Resistance:18 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:CFM 1/2 18 5% R