CF18JB43K0
Stackpole Electronics, Inc.
CF18JB43K0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CF18JB43K0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CF18JB43K0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES 43K OHM 1/8W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:Axial
Thickness (Max):0/ -500ppm/°C
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Series:CF
RoHS Status:Bulk
Polarization:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:CF18JB43K0
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
FIFO's:2
Expanded Description:43k Ohm ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%