CENB1030A2412F01
Ault / SL Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CENB1030A2412F01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CENB1030A2412F01
Manufacturer Ault / SL Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.441 lb (200.03g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Size / Dimension:3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Series:CENB1030 (30W)
Region Utilized:International
Power (Watts):32W
Polarization:-
Output Connector:DIN, 5 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level V
Detailed Description:24V 32W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.33A
Cord Length:59" (1.50m)