CEDM7001VL TR
Central Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CEDM7001VL TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CEDM7001VL TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CEDM7001VL TR |
|---|---|
| Manufacturer | Central Semiconductor |
| Description | MOSFET N-CH 20V 0.1A SOT883 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 8000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.114 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 900mV @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | 10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | SOT-883VL |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 3 Ohm @ 10mA, 4V |
| Power Dissipation (Max): | 100mW (Ta) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-101, SOT-883 |
| Other Names: | CEDM7001VL TR PBFREE CEDM7001VL TR-ND CEDM7001VLTR |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 9pF @ 3V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 0.57nC @ 4.5V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 1.5V, 4V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | N-Channel 20V 100mA (Ta) 100mW (Ta) Surface Mount SOT-883VL |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 100mA (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CEDM7001VL TR, use the request quote form to request CEDM7001VL TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CEDM7001VL TR.The price and lead time for CEDM7001VL TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CEDM7001VL TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
