CDV30FJ182FO3F
Buy CDV30FJ182FO3F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDV30FJ182FO3F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description MICA
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2kV
Tolerance:±1%
Size / Dimension:0.791" L x 0.339" W (20.10mm x 8.60mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Spacing:0.437" (11.10mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.890" (22.60mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Mica
Detailed Description:1800pF Mica Capacitor 2kV Radial
Capacitance:1800pF