CDV30FF822JO3F
Cornell Dubilier Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDV30FF822JO3F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDV30FF822JO3F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP MICA 8200PF 5% 1000V RADIAL
(In US Dollars)
8 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1kV
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.810" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Series:CDV30
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.438" (11.10mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.902" (22.90mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Mica
Detailed Description:8200pF Mica Capacitor 1kV Radial
Capacitance:8200pF