CDV30EK820JO3F
Cornell Dubilier Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDV30EK820JO3F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDV30EK820JO3F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP MICA 82PF 5% 2500V RADIAL
(In US Dollars)
16 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5kV
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.780" L x 0.250" W (19.80mm x 6.40mm)
Series:CDV30
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.438" (11.10mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.858" (21.80mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Mica
Detailed Description:82pF Mica Capacitor 2.5kV Radial
Capacitance:82pF