CDRH6D12NP-3R3NC
Sumida Corporation
CDRH6D12NP-3R3NC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH6D12NP-3R3NC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDRH6D12NP-3R3NC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 3.3UH 1.9A 62.5 MOHM
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Shielding:Shielded
Series:CDRH6D12
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:308-2123-2
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Inductor 1.9A 62.5 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):62.5 mOhm Max
Current Rating:1.9A
Current - Saturation:2.2A