CDRH4D22NP-1R8NC
Sumida Corporation
CDRH4D22NP-1R8NC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH4D22NP-1R8NC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDRH4D22NP-1R8NC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 1.8UH 3.7A 21.6 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Shielding:Shielded
Series:CDRH4D22
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1.8µH Shielded Inductor 3.7A 21.6 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):21.6 mOhm Max
Current Rating:3.7A
Current - Saturation:1.9A