CDR35BX474AKZMAR
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR35BX474AKZMAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR35BX474AKZMAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR35BX474AKZMAR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.47UF 50V BX 1825
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR35
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:0.47µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
Capacitance:0.47µF