CDR34BP103AFUPAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR34BP103AFUPAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR34BP103AFUPAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR34BP103AFUPAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 10000PF 50V BP 1812
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:P (0.1%)
Detailed Description:10000pF ±1% 50V Ceramic Capacitor BP 1812 (4532 Metric)
Capacitance:10000pF