CDR33BX183BKUSAB
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR33BX183BKUSAB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR33BX183BKUSAB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR33BX183BKUSAB
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.018UF 100V BX 1210
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:0.018µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
Capacitance:0.018µF